Książeczki dla niemowląt

Książęczki dla maluchów – sprawdź, jakie wybrać

Książeczki dla małego czytelnika

Pierwsze lata z dzieckiem są bardzo istotne dla jego rozwoju. Czas spędzony z rodzicami może wspaniale owocować w latach, kiedy będzie już starszy i bardziej samodzielny. Jak spędzać ten czas, by przyniósł on jak najlepsze owoce? Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem i chcesz zrobić dla swojego niemowlaka wszystko, co najlepsze – postaw przede wszystkim na prostotę! Wcale nie potrzebujesz bardzo dużej ilości drogich zabawek. Tak naprawdę potrzeba Ci bardzo niewielu przedmiotów. To, co najważniejsze to Twój czas i obecność. Te dwie rzeczy przyniosą dziecku najwięcej radości w dorastaniu. Jeśli już jednak potrzebujesz konkretnych przykładów rzeczy, które mogą Ci się przydać w urozmaicaniu czasu Twojego malucha to wspaniałą propozycją są Książeczki dla niemowląt (duży wybór w sklepie ze zdrową żywnością)

Twoje dziecko może zostać małym czytelnikiem

Twoim marzeniem jest, by zaszczepić w dziecku miłość do książek? W takim razie książeczki na pewno pomogą Ci ten cel osiągnąć. Nie oczekuj jednak, że już od pierwszych dni i miesięcy życia Twojego dziecka będziesz mu serwować literaturę najwyższej półki. Na początek warto zajrzeć do księgarni i działu z książeczkami dla niemowląt. Możliwe, że początkowo uznasz je za infantylne i przewidywalne, ale od czegoś trzeba zacząć! To, co zainteresuje Twojego niemowlaka to bez wątpienia książeczki, które będą wydawać konkretne dźwięki. Rozejrzyj się za pozycjami, które traktują o zwierzętach. Możliwe, że mają one specjalne głośniczki, w których nagrane są odgłosy krowy, kota, czy koguta. Nawet nie wiesz, jak ciekawe to będzie dla malucha! 

Czytanie wszystkimi zmysłami

Muzyczne książeczki to nie wszystko! Warto szukać książek, które mają ciekawą strukturę. Bywają takie pozycje, które są przyjemnie chropowate lub tak mięciutkie, że dziecko będzie je przykładać do policzka, ale również wkładać do buzi. Zadbaj o to, by nic nie odrywało się z takiej książeczki. Jest to zabawka jak każda inna i powinna ona być bezpieczna dla Twojego dziecka. Maluchy poznają świat wszystkimi zmysłami. Nic dziwnego, że będą wąchać, dotykać, gryźć i przyglądać się wszystkiemu, co wpadnie im w małe rączki.

Daniel

w górę